Ben je lid van de ABHB en heb je nieuws dat interessant is voor andere trimmers? Of organiseer je een evenement waar trimmers bij moeten zijn? Stuur dan je bericht (liefst met rechtenvrije foto) naar info@abhb.nl.
Heeft je bericht voldoende nieuwswaarde? Dan plaatsen we het op de homepage, in de agenda en/of in dit nieuwsoverzicht. We kijken ook of het bericht geschikt is voor publicatie in het TrimMagazine en in onze Facebookgroep.
Dus heb je iets te delen? Laat het weten!
Hoe komt het toch dat het in bijna elk bedrijf gaat over ‘verbeteren’? Hoe motiverend is het als je altijd hoort dat het beter moet? Dat is toch niet leuk? Het is tijd om het over een andere boeg te gooien: tijd om te verleuken! Want als je je bedrijf leuker maakt, wordt het automatisch beter. Zo zo, en hoe werkt dat dan? Dat en meer gaat klantgerichtheidexpert Feike Cats je uitleggen op dinsdagavond 11 mei in het webinar ‘Klantgerichtheid: van leuker naar beter!’ dat de ABHB samen met brancheorganisatie Dibevo organiseert.
Stel je voor: de restaurants zijn weer open, je gaat een hapje eten en bent tevreden over de sfeer, het eten en de bediening. Je gaat naar huis en zet de tv aan en morgen is er weer een dag. Maar wat zou er gebeuren als je in plaats van tevreden, enthousiast bent over je ervaring in dat restaurant? Exact: dat ga je doorvertellen. Én je komt terug. Precies de 2 marketing-uitdagingen waar elke organisatie voor staat.
Enthousiaste klanten zijn niet alleen superblij met jou, maar zijn tegelijkertijd spontane ambassadeurs voor je bedrijf. Hoe mooi wil je het hebben? Maar op weg naar dat klanten-enthousiasme slaan bedrijven vaak vier stappen over. Het moet beter, maar er wordt vaak vergeten dat de sleutel naar beter juist bij leuker ligt.
Op 30 maart verschenen in verschillende media berichten (o.a. Trouw, RTL) over het vermeende gevaar van vlooien- en tekenmiddelen voor de mens. Aanleiding voor deze berichten is een ‘oriënterend onderzoek’ van Pesticide Action Network (PAN) Nederland. De organisatie onderzocht haarmonsters van vijf mannen en zestien vrouwen tussen 11 en 77 jaar oud, verspreid over heel Nederland en kwam tot de conclusie dat de haren resten bevatten van 47 verschillende pesticiden en biociden, waaronder fipronil en permethrin; stoffen die onder andere gebruikt worden in diergeneesmiddelen.
Log in als ABHB-lid om verder te lezen.
Op 30 maart verschenen in verschillende media berichten (o.a. Trouw, RTL) over het vermeende gevaar van vlooien- en tekenmiddelen voor de mens. Aanleiding voor deze berichten is een ‘oriënterend onderzoek’ van Pesticide Action Network (PAN) Nederland. De organisatie onderzocht haarmonsters van vijf mannen en zestien vrouwen tussen 11 en 77 jaar oud, verspreid over heel Nederland en kwam tot de conclusie dat de haren resten bevatten van 47 verschillende pesticiden en biociden, waaronder fipronil en permethrin; stoffen die onder andere gebruikt worden in diergeneesmiddelen.
PAN roept nu dierenartsen op om diergeneesmiddelen met deze werkzame stoffen niet meer te adviseren. Grote kans dus dat je vandaag of morgen een klant vraag krijgt of deze middelen nog wel veilig toegediend kunnen worden.
Mede dankzij de inzet van ABHB-bestuursleden heeft de Partij voor de Dieren op 13 januari een aantal Kamervragen gesteld over de sluiting van trimsalons. Vanwege de urgente situatie vroeg de partij om binnen een week te antwoorden. Daarop is nu eindelijk, na 10 weken, een reactie gekomen van minister Carola Schouten.
Zo zie je maar weer: zelfs Kamerleden moeten soms erg lang wachten op antwoord. In dit geval was dat omdat er zowel overleg moest plaatsvinden met het ministerie van EZK (Economische Zaken en Klimaat) omdat er vragen werden gesteld over de steunmaatregelen, en met het ministerie van LNV (Landbouw Natuur en Voedselkwaliteit) omdat het ook ging over dierenwelzijn.
Een groep van acht trimsters die gespecialiseerd zijn in doodle-vachtverzorging heeft de koppen bij elkaar gestoken en zijn een samenwerking aangegaan onder de naam Doodle@home. Zij merkten dat veel klanten behoefte hebben aan goede informatie om de vacht van hun doodle in topconditie te houden. De groep verzorgt professionele vachtverzorgings- en trimworkshops aan particulieren zodat zij leren hoe ze hun eigen doodle bij kunnen houden.
De initiatiefnemers zijn hiermee gestart omdat bleek dat een groeiende groep doodle-eigenaren behoefte heeft aan goede voorlichting over de vachtverzorging van hun hond. Vaak komen deze klanten terecht bij doodle-trimsters zonder goede opleiding of het internet, waardoor zij meestal verkeerde adviezen en informatie krijgen. Deze ideeën worden ook door eigenaren onderling uitgewisseld waardoor ze erg hardnekkig blijken.
Heb je iets te doen op dinsdagavond 30 maart? Niet? Dat is mooi, want dan organiseren ABHB en brancheorganisatie Dibevo een flitsend en hyperactief omdenken-webinar....
Marcel van Roosmalen beklaagde zich er al over in het tv-programma De Vooravond (zie deze video), en het valt niet te rijmen natuurlijk dat kappers wel open mogen en trimsalons niet. Sinds vorige week strijden we voor een volledige opening van de trimsalons; ook salons die in winkels en winkelstraten zijn gevestigd.
We hebben de overheid om opheldering gevraagd over deze toch wel vreemde gang van zaken. Een publieke plaats als een kapper mag volledig open; een niet-publieke plaats als een trimsalon niet. Het moet op zijn minst mogelijk zijn om ook in een winkelstraat of een trimsalon in een dierenspeciaalzaak een dier buiten bij de deur over te dragen. Zoals altijd verlopen dit soort ophelderingsverzoeken vrij traag en moeten aanvragen langs verschillende onderdelen van de Rijksoverheid. Weet in ieder geval dat wij niet stilzitten en ook nu het maximale eruit proberen te slepen.
De lockdown duurt inmiddels zo lang dat het risico op infecties en ziekten van dieren die niet regelmatig worden getrimd, steeds groter wordt. Inmiddels geldt dat bijna alle dieren aan een behandeling toe zijn. Dit punt en ook de gevolgen van het halen en brengen hebben we de afgelopen weken besproken met het ministerie van LNV. Om het dierenwelzijn beter te kunnen waarborgen, gelden vanaf nu nieuwe afspraken over het trimmen van huisdieren.
Er wordt nog wel onderscheid gemaakt tussen locaties waar klanten zelf naar binnen en naar buiten kunnen (zoals een trimsalon in een winkelstraat of als onderdeel van een dierenspeciaalzaak) en trimsalons aan huis waar je als klant alleen op afspraak naar toe kan.
Sinds 1 april 2013 is het chippen én registreren van honden verplicht, maar voor katten geldt die verplichting vreemd genoeg niet, terwijl dat minstens zo hard nodig is. Alleen al bij de dierenasielen van de Dierenbescherming kwamen in 2020 meer dan 10.000 katten terecht, waarbij vastgesteld werd dat 83% geen chip of goede registratie had. Huiskatten die niet worden opgevangen, zullen verwilderd op straat verder leven, waarbij het nog maar de vraag is of ze het ook overleven. Daarom pleiten veel dierenorganisaties opnieuw voor een landelijke chipplicht voor katten.
Uit cijfers van het jaarlijkse huisdierenpopulatie-onderzoek dat brancheorganisatie Dibevo laat uitvoeren, blijkt dat een chipadvies nog te weinig effect heeft. In 2020 bleken bijna 1 miljoen katten nog steeds niet gechipt te zijn. De druppelsgewijze aanpak zoals de overheid nu voor ogen heeft – dus een chipplicht per gemeente – leidt tot een onduidelijke lappendeken aan regels. En ondertussen mogen instanties die zwerfkatten opvangen, blijven dweilen met de kraan open.
Ben je afgestudeerd aan een ABHB-erkende opleiding, maar is op je diploma geen ABHB vermeld? Dan kun je bij de ABHB een zogeheten schaduwcertificaat aanvragen....
Dieren zijn verrassend vindingrijk en daardoor zit een ongeluk vaak in een klein hoekje. En dat geldt zeker als je professioneel werkzaam bent met dieren. Door de coronamaatregelen is dat risico alleen maar groter geworden. Je moet nu immers een dier ophalen en weer terugbrengen naar de eigenaar. De vraag is: ben je wel goed verzekerd als er tijdens dat transport iets gebeurt?
Ook al heb je een aansprakelijkheidsverzekering, dan nog kan het voorkomen dat de verzekeringsmaatschappij de ‘schade aan dieren’ niet dekt. In de kleine lettertjes staat dan dat dieren niet zijn meeverzekerd of dat opzicht is uitgesloten. Als je die lettertjes niet leest of de adviseur je dat niet heeft verteld, dan denk je ten onrechte dat je daarvoor verzekerd bent.
Het jaar 2020 was in vele opzichten een bijzonder jaar, ook voor veel huisdiereigenaren. Huisdieren geven steun en troost aan hun eigenaren in moeilijke tijden en door de coronacrisis kan er meer tijd met het huisdier worden doorgebracht. Uit het huisdierenpopulatie-onderzoek dat brancheorganisatie Dibevo en de Nederlandse Voedingsindustrie Gezelschapsdieren (NVG) jaarlijks laten uitvoeren, blijkt dat het huisdierbezit tijdens de coronacrisis flink is toegenomen. Eerder werd al in de media aangenomen dat er sprake zou zijn van een stijging. Deze aanname kan nu met data uit dit onderzoek worden onderschreven.
Vooral honden en katten hebben tijdens de pandemie voor de stijgende trend gezorgd: bijna 25% van de huishoudens heeft een kat en nog net geen 20% een hond. In bijna de helft van alle Nederlandse huishoudens is één of meerdere huisdieren aanwezig. Het totaal aantal huisdieren in Nederland wordt geschat op bijna 27 miljoen. De kattenpopulatie stijgt naar 3,1 miljoen en de hondenpopulatie naar 1,9 miljoen.
Zoals je wellicht hebt gehoord, overlegt het kabinet over een aantal kleine versoepelingen vanaf 9 februari, waaronder de mogelijkheid voor winkels om een afhaalloket in te richten. Zo’n click & collect-systeem is een eerste stap om ook niet-essentiële publieke plaatsen een beetje te openen.
De ABHB stelt dat het vanuit dat oogpunt niet meer dan redelijk is om die versoepeling ook voor trimsalons te laten gelden en in ieder geval het halen en brengen te schrappen uit de beperkende maatregelen. Er is geen enkele reden om het halen en brengen van huisdieren in stand te houden. Hoewel op dit moment nog niets zeker is (de persconferentie is pas vanavond), zijn we toch aan het voorsorteren op wat er mogelijk komen gaat. De kans dat de overheid spontaan de haal- en brengregel loslaat is 0,1%. Wij zijn inmiddels druk aan het werk om daar 100% van te maken. En dat doen we onder andere met de volgende argumenten.
Deze Valentijnsdag in je brievenbus: de nieuwste editie van het TrimMagazine! Boordevol inspiratie, handige tips en verhalen die je als trimmer niet wilt missen. Wat...
Ben jij een ambitieuze trimmer die staat voor professionaliteit in de trimmersbranche? Grijp dan deze kans en word lid van de ABHB! In maart 2025 organiseert de ABHB weer toelatingsexamens voor trimmers met een diploma van een niet ABHB-erkende instelling. Als lid kun je je verder ontwikkelen met onze vakkennis en profiteren van onze inzet om gediplomeerde trimmers zichtbaar te maken.
Eén op de tien jonge ondernemers vergeet weleens zijn btw-aangifte, blijkt uit cijfers van de Belastingdienst. Dat is zonde, want dit leidt vaak tot een boete. Dat geld kunnen ze beter investeren in hun onderneming. Daarom start de Belastingdienst een campagne om de groeiende groep jonge ondernemers elk kwartaal te herinneren aan hun btw-aangifte en op weg te helpen.
Steeds meer jongeren beginnen met ondernemen. Zo blijkt uit cijfers van de Belastingdienst. In 2022 waren er 180.800 jonge ondernemers onder de 26 jaar, in 2023 waren dat er 201.700. De vrijheid van het ondernemerschap, komt ook met verplichtingen. Zoals de btw-aangifte. En daarin maken jonge ondernemers meer fouten dan ondernemers boven de 25. Zo werd in 2023 11,3% van de aangiftes door jonge ondernemers met een btw-aangifteplicht te laat ingediend. Bij ondernemers boven de 25 jaar gaat dat om 4,7%.
Heb jij zondag 16 maart 2025 al geblokt in je agenda? De ABHB organiseert samen met OKDV de eerste editie van de ABHB Trimmersdag, speciaal en uitsluitend voor ABHB-leden. We zijn te gast bij OKDV in Oosterhout voor een dag vol inspiratie, gezellig bijkletsen met collega-trimmers en volop kans om producten in te kopen met scherpe kortingen. Dit wil je echt niet missen!
Een hond die buiten adem de salon in strompelt? Een hond die zó zwaar is dat je bijna door je rug gaat als je hem op tafel tilt? Een kat die maar kort op tafel kan blijven staan omdat zijn gewrichten het nauwelijks aankunnen. Komt dit je bekend voor?
Overgewicht bij huisdieren is een groeiend probleem, en trimmers zijn bij uitstek degenen die dit kunnen signaleren en hulp kunnen bieden. Maar hoe breng je zo’n gevoelig onderwerp op een goede manier ter sprake bij het baasje? En wat kun je doen om bij te dragen aan een gezonder leven voor het huisdier? Daarover vertelt dierenarts Stijn Peters je alles tijdens deze kennisavond.
Stijn legt uit wat overgewicht bij honden en katten precies is, welke risico’s het met zich meebrengt en hoe je het dier kunt helpen afvallen. Daarnaast geeft hij praktische tips over hoe je het gesprek aangaat met de eigenaar, zonder ongemakkelijke situaties. Hij begrijpt als geen ander de uitdagingen waarmee jij als trimmer te maken hebt en biedt waardevolle inzichten om je werk nóg beter te maken. Mis deze kans dus niet!
De nieuwste editie van het TrimMagazine is uit! Dit dubbeldikke nummer zit uiteraard weer boordevol interessante artikelen, handige tips en leuke extra’s. In het artikel...
Op 1 januari 2025 wordt het wettelijk minimumuurloon (WML) geïndexeerd. Het huidige wettelijk minimumuurloon voor werknemers van 21 jaar en ouder is nu €13,68 en wordt vanaf 1 januari € 14,06.
Op rijksoverheid.nl vind je het volledige overzicht van minimumloon per uur naar leeftijd.
De kleineondernemersregeling (KOR) verandert per 1 januari 2025. De Belastingdienst ziet een toename in de populariteit van de regeling: sinds 1 oktober hebben zich al 10.650 kleine ondernemers aangemeld. Dat is bijna drie keer zoveel als vorig jaar in dezelfde periode. Wil je weten of de versoepelde KOR ook bij jou past? Stel jezelf dan 5 vragen.
Algemene voorwaarden zijn juridische afspraken die gelden voor elke overeenkomst tussen jouw bedrijf en je klanten. Er staan regels en richtlijnen in waar zowel jij als je klant zich aan moeten houden. Dit kan gaan over zaken als betaalmethoden, de afhandeling van klachten, garanties en de vraag wie aansprakelijk is als er iets misgaat.
